Washington wraca do Polski
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Washington wraca do Polski

James Washington (32 lata, 183 cm) ponownie zagra w Energa Basket Lidze. Amerykanin został zawodnikiem Polpharmy Starogard Gdański.

,

Rozgrywający w Polsce pojawił się w sezonie 2016/2017, kiedy dołączył do Anwilu Włocławek. Dwa kolejne lata spędził w Starcie Lublin - w rozgrywkach 2018/2019 zdobywał średnio 14,9 punktu, 3 zbiórki i 6,5 asysty na mecz.

Ostatni sezon Washington rozpoczynał w Rumunii (BCM Pitesti), a kończył w Chorwacji. W ekipie KK Split zdobywał średnio 9,1 punktu, 3 zbiórki i 6,1 asysty w dziewięciu rozegranych spotkaniach. Amerykanin w przeszłości grał w NCAA w drużynach uczelni Western Illinois i Middle Tennessee State. Później występował w Niemczech, Szwecji, Belgii i Francji.

- Podpisanie kontraktu z Jamesem było dla nas zadaniem priorytetowym. Cieszę się bardzo, że Amerykanin znalazł się w naszej drużynie, bo to doświadczony i dobry gracz. Ważną rolę w naszych rozmowach odegrały wątki rodzinne - partnerka Jamesa Washingtona wywodzi się ze Starogardu - mówi na oficjalnej stronie drużyny Marek Łukomski, trener Polpharmy Starogard Gdański.