Grzegorz Kamiński na trzy lata w Legii Warszawa
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Grzegorz Kamiński na trzy lata w Legii Warszawa

Grzegorz Kamiński (20 lat, 200 cm) podpisał umowę z Legią Warszawa na trzy najbliższe sezony Energa Basket Ligi.

,

Kamiński w ostatnich dwóch sezonach był zawodnikiem Asseco Arki Gdynia. W minionych rozgrywkach rozegrał 14 spotkań, w których zdobył łącznie 24 punkty, 13 zbiórek i 6 asyst. Wcześniej występował w drugoligowej ekipie Decka Pelplin, a w Energa Basket Lidze zadebiutował w Polpharmie Starogard Gdański.

Ma za sobą sukcesy w drużynach młodzieżowych - dwukrotnie zdobywał złoto w kategorii U20 (w 2018 i 2020 roku). Został również wybrany MVP turnieju finałowego mistrzostw Polski U20 w Katowicach. Ponadto, ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach.

- Grzegorz to zawodnik, z którym wiążemy duże nadzieje, jest to nie tylko inwestycja w przyszłość, ale też w teraźniejszość, bo już od pierwszego sezonu obowiązywania kontraktu liczę na niego, będzie pełnił ważną rolę w naszym zespole. Myślę, że dotychczasowe doświadczenie jakie zebrał zdoła umiejętnie wykorzystać w Warszawie. Jest to młody zawodnik, brakuje mu jeszcze ogrania na najwyższym krajowym poziomie i liczymy, że rozwinie skrzydła właśnie u nas, w Legii. Grzegorz to MVP mistrzostw Polski do lat 20, ale pamiętajmy też o różnicy jaka jest obecna między rozgrywkami młodzieżowymi a ekstraklasą - powiedział na oficjalnej stronie drużyny Wojciech Kamiński, trener Legii Warszawa.