Szymański i Heliński w GTK
fot. fiolek.art.pl

,

Lista aktualności

Szymański i Heliński w GTK

Szymon Szymański (24 lata, 205 cm) i Stanisław Heliński (19 lat, 198 cm) w przyszłym sezonie Energa Basket Ligi będą zawodnikami GTK Gliwice.

,

Szymański występował już w EBL - w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 był zawodnikiem ekipy z Radomia. Ostatnio grał jednak w pierwszej lidze dla ekipy Rawlplug Sokół Łańcut. Tam zdobywał średnio 7,2 punktu, 2,7 zbiórki i 1,1 asysty na mecz. Ma za sobą występy m. in. w SMS PZKosz Władysławowo i Muszkieterach Nowa Sól.

- O klubie z Gliwic słyszałem wiele dobrych opinii. Jest również osoba trenera Matthiasa Zollnera, który wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. To młody szkoleniowiec, ale już utytułowany i przede wszystkim nadal ambitny oraz nastawiony na osiąganie zwycięstw. Widać, że jest ekspertem i mam nadzieje, że pod jego wodzą nasz młody zespół będzie szedł do przodu - mówi na oficjalnej stronie klubu Szymański.

Heliński z kolei będzie miał szansę na debiut w Energa Basket Lidze. W ostatnich mistrzostwach Polski U20 z drużyną AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice zdobył brązowy medal i został wybrany do pierwszej piątki turnieju. W rozgrywkach drugiej ligi z kolei zdobywał średnio 10,9 punktu, 3,2 zbiórki i 1,1 asysty na mecz.