Parzeński zagra w Szczecinie
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Parzeński zagra w Szczecinie

Jakub Parzeński (28 lat, 212 cm) wraca do gry! Środkowy podpisał umowę na sezon 2020/21 Energa Basket Ligi z Kingiem Szczecin.

,

Środkowy po raz ostatni grał w sezonie 2018/2019 - rozpoczynał go w Anwilu Włocławek, a później dla HydroTrucka Radom zdobywał średnio 12,1 punktu i 7,4 zbiórki w 11 rozegranych spotkaniach. Poprzednie rozgrywki opuścił z powodu zawieszenia.

W przeszłości Parzeński grał w Śląsku Wrocław, Virtusie Bolonia, PBG Baskecie Poznań, Asseco Gdynia i MKS Dąbrowa Górnicza.

- Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Kingiem Szczecin, bo to klub, który w każdym roku ma wysokie aspiracje. Zawsze walczy o najwyższe cele w lidze. Dzieje się to z lepszym lub gorszym skutkiem, ale Wilki Morskie zawsze są w czubie tabeli. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie podobnie. W środowisku koszykarskim krążą bardzo dobre opinie o organizacji ze Szczecina, całym managemencie. Ponadto Paweł Kikowski wypowiadał się o tym klubie w samych superlatywach. Mówił same dobre rzeczy o trenerze, prezesie i całej organizacji - mówi na oficjalnej stronie drużyny Jakub Parzeński.