Wall, Zegzuła i Piechowicz zostają w Radomiu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Wall, Zegzuła i Piechowicz zostają w Radomiu

Daniel Wall (38 lat, 196 cm), Filip Zegzuła (25 lat, 188 cm) i Marcin Piechowicz (27 lat, 198 cm) nie zmienią klubu na sezon 2020/21 Energa Basket Ligi - nadal będą zawodnikami HydroTrucka Radom.

,

Wall rozpoczynał swoją koszykarską karierę w radomskich drużynach. W sezonie 2008/2009 grał z Rosą w drugiej lidze. Później występował w zespołach z Łodzi, Tarnobrzega, Starogardu Gdańskiego, Siedlec, Koszalina i Słupska. Sezon 2017/2018 kończył w Rucker Sanve San Vendemiano we włoskiej Serie C. Później wrócił do Radomia. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 1,6 punktu i 1,4 zbiórki na mecz.

Zegzuła Całą swoją dotychczasową karierę spędził w zespole z Radomia. Do drużyny z ekstraklasy został dołączony w sezonie 2015/2016. Ostatnio zdobywał średnio 4,4 punktu, 1,5 zbiórki i 1,3 asysty w każdym spotkaniu.

- Daniela i Filipa nie trzeba chyba nikomu szerzej przedstawiać, to ludzie stąd. Nigdy nie opuścili klubu w potrzebie, zawsze dają z siebie wszystko, więc właściwie wystarczy to za rekomendację. Oddanie i charakter, to cechy nie do przecenienia - mówi na oficjalnej stronie zespołu trener HydroTrucku Robert Witka.

Piechowicz gra w HydroTrucku od 2017 roku. W ostatnim sezonie zdobywał średnio 6,7 punktu, 4,9 zbiórki i 1,7 asysty na mecz. W przeszłości występował w MKS Dąbrowa Górnicza. 

- Wygląda na to, że Marcin Piechowicz zadomowił się w Radomiu i bardzo dobrze. Szczególnie w minionym sezonie wykonał świetną robotę, dał się poznać jako gracz niezwykle wartościowy. Cieszymy się, że zostaje z nami - dodaje Witka.