Leończyk z umową do 2023 roku
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Leończyk z umową do 2023 roku

Paweł Leończyk (33 lata, 203 cm) zostaje w Treflu Sopot! Podkoszowy podpisał umowę do końca sezonu 2022/23 Energa Basket Ligi.

,

Leończyk w poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 12,1 punktu, 6,5 zbiórki i 2,5 asysty w 22 rozegranych spotkaniach. W przeszłości był też zawodnikiem zespołów ze Stargardu, Starogardu Gdańskiego, Słupska, Zgorzelca, Koszalina, Szczecina i Włocławka (mistrzostwo w 2018 roku).

- Cieszę się z przedłużenia umowy z Treflem Sopot. Klub jest bardzo dobrze zorganizowany, dlatego ja i moja rodzina czujemy się tutaj świetnie. Nie będę ukrywał, że myśl o tym, żeby zostać tu na dłużej pojawiała się już wcześniej, dlatego nie zastanawiałem się długo nad przyjęciem złożonej przez prezesa propozycji. Jeśli chodzi o ambicje sportowe, to ostatnie rozgrywki pozostawiły spory niedosyt. Jestem pewien, że gdyby nie epidemia, powalczylibyśmy o coś więcej niż tylko sam awans do play-off. Czas od ostatniego meczu poprzedniego sezonu do startu nowych rozgrywek jest bardzo długi, co jeszcze bardziej potęguje mój głód koszykówki - mówi na oficjalnej stronie drużyny Paweł Leończyk, kapitan Trefla Sopot.