Serbski rozgrywający we Wrocławiu
fot. WKS Śląsk Wrocław

,

Lista aktualności

Serbski rozgrywający we Wrocławiu

Strahinja Jovanović (23 lata, 188 cm) został zawodnikiem WKS Śląska Wrocław. Rozgrywający podpisał umowę na trzy najbliższe sezony Energa Basket Ligi. 

,

Serb w poprzednim sezonie występował w ekipie Steaua Bukareszt. W 17 spotkaniach ligi rumuńskiej zdobywał średnio 15,7 punktu, 2,9 zbiórki i 4,2 asysty. W przeszłości grał przede wszystkim w ojczyźnie (juniorskie drużyny Meka Leks, OKK Belgrad, Radnicki Kragujevac, KK Vrsac) oraz w Czarnogórze (KK Lovcen Cetinje). Z młodzieżową reprezentacją Serbii występował na Uniwersjadzie w 2017 roku.

- Powód, dla którego ściągnęliśmy Strahinję jest prosty - to zawodnik, który potwierdził swoją wartość występami w Rumunii. Jest w najlepszym wieku, by się rozwijać. Ma duże umiejętności, a jego wyniki z poprzedniego sezonu pokazują, że powinien być odpowiednim zawodnikiem dla Śląska. Poznałem go kiedyś, gdy był jeszcze młodym zawodnikiem, ale od tamtego czasu z sezonu na sezon czynił bardzo duże postępy. Liczę na to, że w Śląsku zaliczy jeszcze większy krok do przodu - mówi na oficjalnej stronie drużyny trener Oliver Vidin.