Kulka wraca do EBL, zagra w Legii
fot. Materiały prasowe Legii

,

Lista aktualności

Kulka wraca do EBL, zagra w Legii

Grzegorz Kulka (24 lata, 205 cm) ponownie zagra w Energa Basket Lidze! Podkoszowy podpisał umowę z Legią Warszawa.

,

Poprzedni sezon Kulka spędził w pierwszoligowym Górniku Trans.eu Wałbrzych. Tam zdobywał średnio 14,5 punktu, 6,6 zbiórki i 1,5 asysty na mecz. Przez trenerów został wybrany do najlepszej piątki całych rozgrywek.

W przeszłości grał już w Energa Basket Lidze - przede wszystkim w Treflu Sopot, ale także w BM Slam Stali Ostrów Wlkp. Z młodzieżowymi zespołami Trefla zdobywał dwukrotnie mistrzostwo Polski - w 2014 r. w kategorii juniorów, a rok później juniorów starszych (w obu przypadkach był wybierany MVP). Grał też w reprezentacjach Polski U16, U18 i U20.

- Kontaktowałem się z trenerem Wojciechem Kamińskim, poznałem koncepcję drużyny, podoba mi się fakt, że klub stara się o udział w europejskich pucharach. Legia to dobry klub do rozwoju, rozmowy dotyczące transferu przebiegały bardzo sprawnie. W Wałbrzychu nabrałem pewności siebie, moje sezony w ekstraklasie nie wyglądały najlepiej, ale jestem zadowolony z wyboru nowego miejsca do gry, otwieram nowy rozdział w swojej karierze - powiedział na oficjalnej stronie drużyny Grzegorz Kulka.