Mikołaj Kurpisz wypożyczony do HydroTrucka
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Mikołaj Kurpisz wypożyczony do HydroTrucka

Mikołaj Kurpisz (22 lata, 205 cm) w przyszłym sezonie Energa Basket Ligi będzie grał dla HydroTrucka Radom. Został tam wypożyczony z Trefla Sopot.

,

W poprzednim sezonie skrzydłowy zagrał w 18 spotkaniach EBL - zdobył w nich łącznie 26 punktów i 32 zbiórki. Wcześniej był związany z Biofarmem Basket, występował zarówno w drugiej, jak i w pierwszej lidze.

Kurpisz ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

- Aby rozwinąć swój talent i nabrać pewności siebie, Mikołaj potrzebuje teraz przede wszystkim gry, a konkurencja w naszym składzie na jego pozycji jest bardzo mocna. Jako że nasza umowa obowiązuje jeszcze 2 lata, wspólnie z trenerem Marcinem Stefańskim i zawodnikiem doszliśmy do wniosku, że idealnym rozwiązaniem będzie wypożyczenie go do klubu, który zapewni mu dobrą pracę na treningu i odpowiednią ilość minut na parkiecie - mówi na oficjalnej stronie zespołu Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

- Do naszego zespołu trafia kolejny młody gracz z potencjałem. Po bardzo dobrym sezonie w Poznaniu, Mikołaj nie zdołał się przebić w Treflu, ale względy są zrozumiałe, bo miał bardzo wymagających konkurentów. U nas będzie grywał na pozycji numer cztery, rywalizując o miejsce w składzie z weteranem - Danielem Wallem. Ma znakomite warunki fizyczne, mocno wierzę, że pomoże nam w walce o ligowe punkty - tłumaczy Robert Witka, trener HydroTrucka Radom.