Kamiński za Spaseva w Legii
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Kamiński za Spaseva w Legii

Tane Spasev nie jest już trenerem Legii Warszawa. Jego miejsce zajął Wojciech Kamiński, który poprowadzi zespół już w najbliższej kolejce Energa Basket Ligi.

,

Pochodzący z Macedonii Północnej szkoleniowiec prowadził Legię od listopada 2017 roku. W rozgrywkach 2018/2019 awansował z zespołem z Warszawy do fazy play-off, a ostatnio prowadzona przez niego drużyna grała w FIBA Europe Cup. W obecnych rozgrywkach Energa Basket Ligi wygrała jednak tylko 4 z 20 rozegranych spotkań.

- Bardzo dziękujemy trenerowi Tane Spasevowi za ogromny wysiłek, jaki włożył w rozwój naszego klubu. Jego cenne doświadczenie i determinacja w dążeniu do celu wszystkim nam imponują. Tane Spasev to fachowiec, który nie boi się wyzwań - wszyscy pamiętamy w jak trudnej sytuacji podjął się pracy w naszym klubie. To szkoleniowiec, który wprowadził Legię na kolejny poziom rozwoju, zarówno sportowego jak i organizacyjnego - powiedział na oficjalnej stronie drużyny Jarosław Jankowski, przewodniczący Rady Nadzorczej Legii Warszawa.

Nowym trenerem Legii został Wojciech Kamiński. W przeszłości pracował w Polonii Warszawa (brązowe medale w 2004 i 2005 roku), PGE Turowie Zgorzelec i w Polpharmie Starogard Gdański. Był też asystentem w reprezentacji Polski. Od 2012 do 2018 roku pracował w zespole z Radomia. Z tą drużyną sięgnął po Puchar Polski i srebrne medale w 2016 roku. Miał okazję do zaprezentowania się również w rozgrywkach FIBA Europe Cup i Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

Rozgrywki 2018/2019 spędził jako trener BM Slam Stali Ostrów Wlkp. i wywalczył z nią Puchar Polski. Obecny sezon rozpoczynał w Niemczech jako szkoleniowiec MBC Mitteldeutscher. Ostatnio pełnił rolę komentatora w sportowych stacjach Polsatu.