SPP: Anwil pokonał Start, zagra w półfinale

,

Anwil zagra z HydroTruckiem w półfinale Suzuki Pucharu Polski! Mistrzowie Energa Basket Ligi pokonali w ćwierćfinale Start Lublin 87:81.

,

Trójki Rolandsa Freimanisa i Michała Sokołowskiego sprawiły, że Anwil rozpoczął mecz od prowadzenia 8:0. Swoimi akcjami zaczął odpowiadać Martins Laksa, dzięki czemu lublinianie powoli wracali do gry. Chase Simon pojawił się na parkiecie po raz pierwszy po kontuzji i szybko - rzutem z dystansu - zaznaczył swoją obecność. Po 10 minutach mistrzowie Energa Basket Ligi wygrywali 25:18. Zespół trenera Davida Dedka w drugiej kwarcie ciągle starał się być blisko. Efektowna dobitka Jimmie Taylora zbliżyła tę ekipę na zaledwie cztery punkty. Po chwili kolejną trójkę dołożył Laksa, a wynik był już bliski remisu. Mateusz Dziemba w późniejszej fazie dawał nawet prowadzenie Startowi! Po pierwszej połowie było 42:39.

Na początku trzeciej kwarty Shawn Jones sprawiał, że minimalną przewagę ponownie miała drużyna trenera Igora Milicicia. Mateusz Dziemba i Kacper Borowski po chwili przejmowali jednak mecz i to Start uciekał na sześć punktów. Włocławianie potrafili jeszcze doprowadzić do remisu, ale trójka Bartłomieja Pelczara oznacza, że Start po 30 minutach był lepszy - 64:62. W kolejnej części meczu Anwil zdobył nawet pięć punktów przewagi dzięki trójce Freimanisa. Rzut z dystansu Ricky’ego Ledo na trzy minuty przed końcem jeszcze bardziej umacniał mistrzów na prowadzeniu. Ekipa z Lublina nie potrafiła już odrabiać strat, grając bez nominalnego rozgrywającego. Ostatecznie drużyna z Włocławka zwyciężyła 87:81.

Po 19 punktów dla Anwilu rzucili Michał Sokołowski i Rolands Freimanis. W ekipie Startu wyróżniał się Mateusz Dziemba z 19 punktami i 6 asystami.