SPP: HydroTruck w półfinale!
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

SPP: HydroTruck w półfinale!

HydroTruck Radom pokonał Legię Warszawa 85:58 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Suzuki Pucharu Polski. W półfinale zagra ze zwycięzcą pary Start - Anwil.

,

Początek meczu należał do gości, którzy po trafieniu Carla Lindboma prowadzili już 9:0. Dopiero po ponad trzech minutach odpowiedział na to trójką Sebastian Kowalczyk. Później przewaga wzrosła nawet do 12 punktów, a osłabiona brakiem Filipa Matczaka i Milana Milovanovicia Legia miała ogromne problemy w ofensywie. Po akcji Wojciecha Wątroby po 10 minutach było 20:9. W drugiej kwarcie ten sam zawodnik sprawił, że przewaga HydroTrucka wynosiła już 19 punktów. Ekipa z Warszawy tak łatwo się jednak nie poddała, a kolejne trafienia Michała Michalaka i Kahlila Dukesa znacznie zbliżyły ją do rywali. Radomianie szybko opanowali sytuację, a rzuty Lindboma i Piechowicza ustawiły wynik po pierwszej połowie na 48:28.

Trzecia kwarta niewiele zmieniała, bo drużyna trenera Roberta Witki robiła wszystko, aby kontrolować wydarzenia na parkiecie. Nawet kolejne - seryjne - trafienia Michała Michalaka nie były w stanie tego zmienić. W ważnych momentach piłkę w swoje ręce brał Obie Trotter i dawał gościom sporo spokoju. Po 30 minutach było 63:46. Ostatnia część spotkania również nie przyniosła żadnego ofensywnego zrywu zespołu trenera Tane Spaseva. HydroTruck starał się wykorzystywać swoje przewagi, m.in. w polu trzech sekund, a także szybki atak. Ostatecznie radomianie zwyciężyli 85:58 i zagrają w półfinale Suzuki Pucharu Polski!

Najlepszym strzelcem gości był Rod Camphor, który zdobył 18 punktów i 7 asyst. Jakub Nizioł zanotował dla gospodarzy 14 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.