SPP: Do trzech razy sztuka?
fot. Paweł Kołakowski/Legia

,

Lista aktualności

SPP: Do trzech razy sztuka?

Gospodarz Suzuki Pucharu Polski, Legia Warszawa, w pierwszym meczu turnieju podejmie HydroTruck Radom. Obie ekipy spotkają się już po raz trzeci w tym sezonie! Czy ekipa trenera Tane Spaseva w końcu zaskoczy rywali? Transmisja w czwartek od godz. 18:00 w Polsat Sport.

,

Zespół z Radomia już dwa razy w tym sezonie pokonał Legię. W październiku zwyciężył na wyjeździe 90:76, a później przed własną publicznością 79:76. I zdecydowanie lepiej odnieść się do tego drugiego wyniku, ponieważ mecz został rozegrany w miniony weekend. HydroTruck przez większość czasu kontrolował sytuację, ale goście nie zamierzali się poddawać i do samego końca walczyli o zwycięstwo. Niesamowita seria zainicjowana przez Kahlila Dukesa prawie przyniosła odpowiedni skutek. W końcówce kluczowe rzuty wolne trafili jednak Artur Mielczarek i Rod Camphor - z wygranej tym samym cieszyli się gospodarze.

Ćwierćfinał Suzuki Pucharu Polski powinien przynieść równie dużo emocji! Szczególnie rywalizacje na obwodzie powinny być ciekawe. Michał Michalak został powołany do kadry na mecze z Izraelem i Hiszpanią, a nie jest to przypadek, tylko efekt jego świetnej dyspozycji. Polak jest liderem ofensywnym Legii i czołowym strzelcem całej Energa Basket Ligi. W tym meczu zmierzy się m.in. z Rodem Camphorem, którego stać na naprawdę wielkie mecze. Kto będzie lepszy tym razem?

Ciekawie oczywiście po raz kolejny będzie też pod koszami. Adrian Bogucki to jeden z najlepszych polskich środkowych młodego pokolenia, a ostatnio jest w naprawdę dobrej formie. Po raz kolejny będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności przeciwko Milanowi Milovanoviciowi. Silny i doświadczony Serb potrafi wykorzystać swoje warunki fizyczne, szczególnie w walce o zbiórki.

Na pewno warto będzie się przyglądać również starciom rozgrywających: Obie Trottera z Kahlilem Dukesem oraz Keanu Pindera z Carlem Lindbomem na pozycji silnego skrzydłowego.

Początek transmisji pierwszego ćwierćfinału Suzuki Pucharu Polski Legia Warszawa - HydroTruck Radom w czwartek o godz. 18:00 w Polsat Sport.