Udany rewanż Anwilu, mistrzowie wygrali z Treflem

,

Anwil zrewanżował się za październikową porażkę we Włocławku! Mistrzowie Energa Basket Ligi pokonali na wyjeździe Trefla Sopot 77:64.

,

Michał Kolenda na początku meczu trzymał gospodarzy w grze - dzięki jego ośmiu punktom prowadzili 8:7. Niesamowitą skuteczność pokazywał też Krzysztof Sulima, a po jego trójkach to Anwil dość szybko miał siedem punktów przewagi! To jednak nie zatrzymywało Trefla. Pod koszami świetnie radził sobie Nana Foulland - środkowy doprowadził do remisu po 20 po 10 minutach spotkania. Debiutujący w Energa Basket Lidze McKenzie Moore wyprowadzał swój zespół na prowadzenie w drugiej kwarcie. Sopocianie trzymali się ciągle jednak bardzo blisko, bo trafiali Mikołaj Kurpisz i Paweł Leończyk. Przyjezdni odskakiwali jednak dzięki rzutom Chrisa Dowe’a oraz Ricky’ego Ledo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:35.

Trzecią kwartę Anwil rozpoczął od małej serii 5:0, dzięki czemu zaczął kontrolować wydarzenia na parkiecie. Po późniejszych rzutach wolnych Chrisa Dowe’a uciekał na 12 punktów. Za odrabianie strat wzięli się Michał i Łukasz Kolendowie - po rzutach wolnych młodszego z braci gospodarze zbliżyli się na dwa punkty! Trójka Moore’a ustawiła wynik po 30 minutach na 58:53. Szymon Szewczyk w czwartej kwarcie trafiał bardzo ważne rzuty, co pozwalało włocławianom na utrzymywanie przewagi. Później kluczowe trójki dołożyli Dowe oraz Moore, a zespół trenera Marcina Stefańskiego nie był w stanie już tego odrobić. Ostatecznie mistrzowie zwyciężyli 77:64.

Najlepszym zawodnikiem gości był McKenzie Moore z 16 punktami, 5 zbiórkami i 2 asystami. Po 15 punktów dla gospodarzy zdobyli Michał Kolenda i Paweł Leończyk.