King lepszy od BM Slam Stali, Kikowski na zwycięstwo!

,

Rzut Pawła Kikowskiego zapewnił Kingowi Szczecin zwycięstwo nad BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. 75:73 w 20. kolejce Energa Basket Ligi.

,

Ostrowianie po trójkach Przemysława Żołnierewicza i Jaya Threatta prowadzili już 8:0. Dustin Ware z Pawłem Kikowskim sprawiali, że gospodarze dość szybko byli bardzo blisko. Akcje Darnella Jacksona oraz Daniela Szymkiewicza pozwalały jednak BM Slam Stali kontrolować sytuację. Po 10 minutach było 23:16. W drugiej kwarcie nieźle prezentowali się debiutujący Isaiah Briscoe oraz Ware, a to sprawiało, że King ciągle był w grze. Mimo tego, rzuty Jakuba Garbacza i Threatta ciągle dawały sporo spokoju ekipie trenera Łukasza Majewskiego. Indywidualne zagranie rozgrywającego z USA oznaczało, że goście po pierwszej połowie wygrywali 44:39.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Łukasza Bieli ciągle była bardzo blisko, w czym pomagał przede wszystkim Adam Łapeta. Po późniejszej trójce Pawła Kikowskiego to gospodarze byli na prowadzeniu! Bardzo dobrze prezentował się też Isaiah Briscoe, a gościom nie pomagała nawet niezła skuteczność Daniela Szymkiewicza. Po 30 minutach było 58:54. Filip Dylewicz zaraz na początku kolejnej części spotkania doprowadzał do wyrównania. Świetny mecz ciągle rozgrywał jednak Łapeta, a trójka Ware’a ponownie pozwalała ekipie ze Szczecina na kontrolę sytuacji. W samej końcówce BM Slam Stal doprowadziła jednak do remisu - kluczowe były trafienia Daniela Szymkiewicza. Ostatecznie jednak bohaterem został Paweł Kikowski - to jego trudny rzut dał Kingowi zwycięstwo 75:73!

Najlepszym graczem gospodarzy był Isaiah Briscoe z 16 punktami i 3 asystami. 14 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty dla gości zanotował Jay Threatt.