Emocje w Radomiu! HydroTruck lepszy od Legii

,

Sporo emocji w końcówce piątkowego meczu Energa Basket Ligi w Radomiu! Ostatecznie HydroTruck pokonał Legię Warszawa 79:76.

,

Świetnie spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki akcjom Obiego Trottera i Adriana Boguckiego prowadzili już 9:2. Później było jeszcze lepiej, bo dzięki trójce Marcina Piechowicza gospodarze uciekali na 12 punktów, wykorzystując jednocześnie niemoc strzelecką Legii. Po 10 minutach było ostatecznie 19:8. W drugiej kwarcie mała seria 7:0 i trafienia Keanu Pindera oraz Michała Michalaka sprawiły, że zespół trenera Tane Spaseva odrabiał straty. Po kolejnym wsadzie Australijczyka goście przegrywali zaledwie punktem! Trójki Carla Lindboma i Filipa Zegzuły utrzymywały jednak przewagę HydroTrucka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:31.

Trzecią kwartę zespół trenera Roberta Witki rozpoczął od serii 8:0, co dawało mu sporo spokoju. W pewnym momencie po akcji Roda Camphora uciekał nawet na 14 punktów. Michał Michalak i Kahlil Dukes nie byli w stanie zmniejszać różnicy. Kolejne trafienia Carla Lindboma oznaczały, że po 30 minutach było 58:43. Legia nie zamierzała się poddawać! W czwartej kwarcie zdobyła 17 punktów z rzędu bez odpowiedzi przeciwnika! W tym fragmencie nie do zatrzymania był Dukes, a rzuty wolne Michała Michalaka doprowadziły do wyrównania. Później trafienie Mariusza Konopatzkiego dało gościom minimalną przewagę! Kluczowe akcje należały jednak do Marcina Piechowicza oraz Obiego Trottera, a na linii rzutów wolnych skuteczny był Artur Mielczarek. Ostatecznie HydroTruck wygrał 79:76.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Carl Lindbom z 23 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. 22 punkty, 2 zbiórki i 2 asysty dla gości zdobył Michał Michalak.