Artur Gronek i Enea Astoria w Zielonej Górze! Transmisja w Polsat Sport
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Artur Gronek i Enea Astoria w Zielonej Górze! Transmisja w Polsat Sport

Stelmet Enea BC w czwartek podejmie Enea Astorię Bydgoszcz, czyli zespół prowadzony przez byłego trenera klubu z Zielonej Góry - Artura Gronka! Transmisja w Polsat Sport od 17:30.

,

Zielonogórzanie są nie do zatrzymania w Energa Basket Lidze - wygrali już 15 meczów z rzędu! W ostatniej kolejce dzięki świetnej dyspozycji Jarosława Zyskowskiego oraz Łukasza Koszarka pokonali na wyjeździe Legię Warszawa 97:89. Enea Astoria z kolei próbowała niedawno wykorzystać osłabienie Anwilu, ale ostatecznie to mistrzowie Polski zwyciężyli 76:70.

Ten mecz będzie ponownym sentymentalnym powrotem Artura Gronka do Zielonej Góry. Z klubem z tego miasta był związany przez kilka lat, najpierw jako asystent, a później samodzielny szkoleniowiec. Jako najmłodszy trener w historii zdobywał mistrzostwo Polski ze Stelmetem Eneą, sięgnął również po Puchar Polski. Teraz prowadzi beniaminka EBL - Enea Astorię Bydgoszcz.

Adam Kemp kontra Ivica Radić - to może być jeden z najważniejszym pojedynków w tym spotkaniu. Amerykanin jest czołowym blokującym EBL, zawodnikiem grającym niezwykle twardo, ale jednocześnie zdobywającym też sporo punktów i zbiórek. Chorwat z kolei wobec kontuzji Drew Gordona jest kluczowym podkoszowym zielonogórzan. Radić ma spore umiejętności techniczne, a ostatnie mecze pokazały, że zdobycie double-double nie jest dla niego problemem.

Na pewno warto będzie się przyglądać starciom Michała Chylińskiego z Przemysławem Zamojskim - obaj słyną przecież z rzutów z dystansu. Sporo pracy czeka Ludviga Hakansona, który zmierzy się tym razem z A.J. Waltonem. Ciekawe również, który zawodnik pokaże lepszą skuteczność - Michał Nowakowski czy Tony Meier?

Transmisja spotkania Stelmet Enea BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz w czwartek od 17:30 w Polsat Sport.