PGE Spójnia kontra GTK! Oglądaj w Polsat Sport Extra
fot. GTK Gliwice

,

Lista aktualności

PGE Spójnia kontra GTK! Oglądaj w Polsat Sport Extra

Zespół ze Stargardu ciągle liczy się w walce o play-off Energa Basket Ligi! Jak tym razem poradzi sobie z gliwiczanami? Transmisja meczu PGE Spójnia - GTK w sobotę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Winnickiego w minionej kolejce pokonała na wyjeździe Trefl Sopot 78:69, czym potwierdziła, że jest w coraz lepszej formie i mimo braków podkoszowych, może powalczyć jeszcze o play-off. GTK z kolei wygrało z Polpharmą Starogard Gdański 111:99, chociaż potrzebowało do tego dogrywki.

Raymond Cowels to zdecydowanie najważniejszy zawodnik PGE Spójni - to właśnie od jego dyspozycji rzutowej często zależą wyniki poszczególnych spotkań. Amerykanin ma już spore doświadczenia np. z ligi francuskiej, gdzie grał nawet w Meczu Gwiazd. Teraz zmierzy się z Brandonem Tabbem, który ciągle jest dopiero na początku swojej przygody z europejską koszykówką. Jedno jest pewne - kibice zobaczą mnóstwo trójek!

Kolejne ciekawe starcie zobaczymy na pozycji rozgrywającego. Adris De Leon jest szybki i potrafi zagrać niekonwencjonalnie. Dodatkowo - nie ma żadnym problemów z rzucaniem w decydujących momentach meczów. Teraz zmierzy się Dukiem Mondym, który dał się poznać już ze swoich asyst do graczy wysokich. Najważniejsza może okazać się jednak jego gra w obronie, ponieważ bardzo ciężko dotrzymać kroku zawodnikowi ze Stargardu.

Warto będzie się również przyglądać rywalizacji pod koszami pomiędzy Peterem Olisemeką a Joe Furstingerem. Istotne role w rotacji ekipy trenera Winnickiego odgrywają Kacper Młynarski i Mateusz Kostrzewski - ciekawe będą ich pojedynki z Milivoje Mijoviciem i Łukaszem Diduszką.

Początek transmisji spotkania PGE Spójnia Stargard - GTK Gliwice sobotę od 17:30 w Polsat Sport Extra.