Szubarga sprawdzi Łączyńskiego! Transmisja w Polsat Sport Extra
fot. Wojciech Cebula/WKS Śląsk

,

Lista aktualności

Szubarga sprawdzi Łączyńskiego! Transmisja w Polsat Sport Extra

Drużyna z Wrocławia prezentuje się ostatnio w Energa Basket Lidze zdecydowanie lepiej i ciągle zachowuje szansę na grę w play-off! Teraz zagra na wyjeździe z Asseco Arką Gdynia, która ma spore ambicje - nawet medalowe. Transmisja w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza pokonał w minionej kolejce GTK Gliwice, ale końcówka była niezwykle zacięta i tak naprawdę mogło skończyć się to zupełnie innym wynikiem. WKS Śląsk pod wodzą Olivera Vidina radzi sobie zdecydowanie lepiej niż we wcześniejszej fazie sezonu. Ostatnio wygrał na wyjeździe z Kingiem Szczecin 92:77.

Krzysztof Szubarga kontra Kamil Łączyński - rywalizacja jednych z najlepszych polskich rozgrywających będzie ozdobą tego spotkania! Zawodnik Asseco Arki to ciągle motor napędowy swojego zespołu - podejmuje świetne decyzje, także rzutowe. Jeśli trzeba, nie ma problemu z kończeniem kluczowych akcji. Łączyński ma ogromną rolę w ekipie z Wrocławia - nie skupia się tylko i wyłącznie na asystach, ale zdecydowanie częściej decyduje się również na rzuty. Pod względem statystycznym to jego najlepszy sezon w karierze!

Coraz lepiej w WKS Śląsku radzi sobie Michael Humphrey. Zawodnik, którego w poprzednim sezonie do Energa Basket Ligi ściągnął Stelmet Enea, gra teraz w WSK Śląsku i jest podstawowym centrem! Trzeba podkreślić, że poprawia się z każdym meczem, pokazując spore umiejętności w ataku. W tym meczu nie będzie miał jednak łatwych rywali. Reprezentanta Polski Adama Hrycaniuka zna już ze wspólnej gry dla ekipy z Zielonej Góry, a w składzie Asseco Arki jest też jeszcz przecież niezwykle atletyczny Devonte Upson.

Ciekawe również który rzucający będzie bardziej skuteczny - Josh Bostic czy Devoe Joseph? Jak w starciu z bardziej doświadczonym Dariuszem Wyką poradzi sobie młody Aleksander Dziewa?

Początek transmisji meczu Asseco Arka Gdynia - WKS Śląsk Wrocław w niedzielę o 17:30 w Polsat Sport Extra.