Liga Mistrzów: Teksut lepszy we Włocławku

,

Turecka ekipa Teksut Bandirma pokonała Anwil Włocławek 89:84 w przedostatniej kolejce Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

,

Początek spotkania był dość wyrównany, chociaż to goście mieli inicjatywę ofensywną, a po akcji 2+1 Jaime Smitha uciekali na pięć punktów. Anwil potrafił jeszcze doprowadzić do remisu, m.in. dzięki trójce Chrisa Dowe’a, ale Teksut później ponownie zdobywał przewagę. Po kolejnej akcji Smitha po 10 minutach było 26:20. W drugiej kwarcie włocławianie musieli więc ponownie gonić wynik. To się udawało - po trafieniach Ricky’ego Ledo i Rolandsa Freimanisa sytuacja była wyrównana. Ostatecznie akcja wykończona przez Michała Sokołowskiego sprawiła, że po pierwszej połowie było 43:42.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Igora Milicicia uciekał nawet na sześć punktów, ale turecka ekipa nie chciała pozwolić na nic więcej. Szybko doprowadzała nawet do kolejnego remisu i wszystko rozpoczynało się od nowa. Anwil zanotował jednak serię 7:0, a m.in. dzięki trójce Ricky’ego Ledo po 30 minutach prowadził 64:60. W czwartej kwarcie drużyna z Bandirmy wychodziła na prowadzenie dzięki trójkom Iana Hummera i Jaime Smitha. Mistrzowie Energa Basket Ligi ponownie chcieli odrabiać straty, ale tym razem już nieskutecznie. Ostatecznie rywale zwyciężyli 89:84.

Anwil Włocławek - Teksut Bandirma 84:89 (20:26, 23:16, 21:18, 20:29)

Anwil: Freimanis 17, Wroten 15, Dowe 14, Szewczyk 12, Ledo 8, Karolak 6, Sokołowski 5, Jones 4, Sulima 3

Teksut: Kalinoski 19, Hummer 16, Prewitt 13, Smith 12, Terry 11, Sengun 7, Hazer 6, Oncel 5, Haltali 0