Polpharma lepsza od Trefla!

,

Niespodziewany wynik w Starogardzie Gdańskim! W pierwszym meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi Polpharma pokonała Trefla Sopot 92:82.

,

Na początku spotkania nieźle radził sobie przede wszystkim Jonathan Williams, a to pozwalało gospodarzom na wyrównaną walkę. Po późniejszych akcjach Daniela Gołębiowskiego było nawet 16:6! Trefl krok po kroku odrabiał straty, a po trafieniu Camerona Ayersa zbliżył się nawet na dwa punkty. Starogardzianom udawało się utrzymać przewagę, ale po 10 minutach było tylko 22:20. Drugą kwartę Polpharma rozpoczęła od niezwykłej serii 15:0 (!), a goście przez ponad pięć minut nie potrafili na to odpowiedzieć! Tę niemoc przełamał dopiero rzutem z dystansu Cameron Ayers. Zawodnicy trenera Marka Łukomskiego mocno bronili przeciwko niskim graczom rywali, ale mimo tego Trefl w końcu złapał swój rytm. Ostatecznie po zagraniu Bretta Prahla po pierwszej połowie było 43:34.

Jonathan Williams na początku trzeciej kwarty sprawiał, że zespół ze Starogardu Gdańskiego utrzymywał dość wyraźną przewagę. Gospodarze zatrzymali się jednak w ataku, a coraz lepiej prezentowali się przyjezdni. Po trójce Pawła Leończyka ponownie zbliżyli się na zaledwie dwa punkty. Paweł Dzierżak pokazywał zimną krew na linii rzutów wolnych, ale to nie do końca wystarczało. Po 30 minutach było 64:63. Akcje Nany Foullanda na początku czwartej kwarty dość szybko dawały przewagę ekipie trenera Marcina Stefańskiego. To nie załamało ambitnej Polpharmy - dzięki kolejnym rzutom Gołębiowskiego i Prahla uciekała nawet na osiem punktów. W końcówce goście nie byli w stanie tego odrobić. Starogardzianie kontrolowali sytuację i ostatecznie zwyciężyli 92:82.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Brett Prahl z 23 punktami i 3 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Cameron Ayers z 21 punktami, 3 zbiórkami i 5 asystami.