Stelmet Enea lepszy od GTK

,

W ostatnim meczu Energa Basket Ligi w 2019 roku Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał na wyjeździe GTK Gliwice 83:74.

,

Mateusz Szlachetka był niezwykle aktywny na początku spotkania, a dzięki niemu i późniejszej trójce Brandona Tabba było już 9:2. Zielonogórzanie podkręcili tempo w ataku, a po kontrze wykończonej przez Jarosława Zyskowskiego zbliżyli się na dwa punkty. GTK ciągle grało jednak świetnie w ataku i uciekało na 12 punktów po rzucie Milivoje Mijovicia. Po 10 minutach było 32:22! Od początku drugiej kwarty straty odrabiali Ludvig Hakanson i Marcel Ponitka, a do remisu doprowadził Drew Gordon. Zespół trenera Pawła Turkiewicza potrafił jeszcze od nowa budować małą przewagę, chociaż w końcówce na prowadzenie wychodził Stelmet Enea. Trójka Łukasza Diduszki w ostatniej sekundzie oznaczała jednak wynik 45:44 po pierwszej połowie.

Początek trzeciej kwarty był wyrównany, chociaż trzeba podkreślić, że to ekipa trenera Żana Tabaka była stroną przeważającą - było to możliwe dzięki skuteczności Drew Gordona oraz Marcela Ponitki. Późniejsze kontry Paytona Hensona i Brandona Tabba oznaczały jednak kolejny remis. Ostatecznie po rzutach wolnych Ivicy Radicia po 30 minutach było 68:64 dla gości. Czwartą kwartę zespół z Zielonej Góry rozpoczął od serii 7:0, dzięki czemu mógł powoli myśleć o kontrolowaniu wydarzeń na parkiecie. Gospodarze nie zaliczyli już żadnego większego zrywu, a jednocześnie nie potrafili zatrzymać dobrego ataku rywali. Stelmet Enea zwyciężył w ostatnim meczu w 2019 roku 83:74.

Najlepszym strzelcem gości był Jarosław Zyskowski z 17 punktami i 3 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Brandon Tabb, który zdobył 18 punktów i 4 zbiórki.