PGE Spójnia lepsza od MKS

,

Drugie z rzędu zwycięstwo PGE Spójni w Energa Basket Lidze. Stargardzianie pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 84:70.

,

Trochę lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy po rzutach wolnych Dominica Artisa prowadzili 8:4. Sytuacja dość szybko się jednak zmieniała, bo aktywni byli Raymond Cowels oraz Adris De Leon. To MKS miał jednak inicjatywę w ofensywie, a dobrze spisywał się Bryce Douvier. Dodatkowo, swoje pierwsze punkty zdobywał Justin Watts. Po 10 minutach było 25:21 dla gości. W drugiej kwarcie dąbrowianie prowadzili już ośmioma punktami, ale PGE Spójnia goniła powoli wynik. Kolejne akcje Darnella Jacksona i De Leona dawały nawet remis! W samej końcówce pierwszej połowy rzuty wolne Michaela Frasera sprawiły, że było jednak 38:37 dla ekipy trenera Michała Dukowicza.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 8:2 i głównie dzięki Raymondowi Cowelsowi zaczęli powoli przejmować inicjatywę. Atak PGE Spójni ponownie się jednak zatrzymał, a goście doskonale to wykorzystali i po zagraniu 2+1 Filipa Puta doprowadzili do remisu. Niezły fragment Kacpra Młynarskiego stawiał jednak w lepszej sytuacji stargardzian. Po 30 minutach było 69:57. Cowels nadal był skuteczny w kolejnej części gry, a dzięki niemu zespół trenera Jacka Winnickiego miał już 18 punktów przewagi. Mimo starań Artisa oraz Harrisa, tych strat MKS nie był już w stanie odrobić. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 84:70.

Najlepszym strzelcem PGE Spójni był Raymond Cowels z 22 punktami i 4 zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Bryce Douvier z 21 punktami i 11 zbiórkami.