Pewne zwycięstwo Polskiego Cukru we Wrocławiu

,

Polski Cukier pokazał niesamowicie zespołową koszykówkę i pokonał na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław aż 108:86 w sobotnim meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Wicemistrzowie Polski świetnie weszli w to spotkanie, a po trójce Chrisa Wrighta prowadzili już 7:0. Gospodarze odpowiadali później trafieniami Mathieu Wojciechowskiego, ale to Polski Cukier ciągle miał inicjatywę w ofensywie. Trójka Keitha Horsby’ego pozwoliła im uciec na 10 punktów. Po 10 minutach było 27:16. Rzut z dystansu Aarona Cela na początku drugiej kwarty powiększył prowadzenie aż do 16 punktów. Kilka akcji Wojciechowskiego oraz Dziewy pozwoliło wrocławianom na zbliżanie się, ale ekipa trenera Sebastiana Machowskiego nie pozwalała na zbyt wiele. Seria 9:0 i trafienie Bartosza Diduszki oznaczały aż 22 punkty przewagi torunian. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:36.

Alade Aminu w trzeciej kwarcie był nie zatrzymania pod koszami, a dzięki temu Polski Cukier utrzymywał swoją bezpieczną przewagę. Dzięki trójce Chrisa Wrighta prowadzenie ponownie wzrosło do 22 punktów. Ekipa trenera Olivera Vidina odpowiedziała jednak serią 10:0, w której wyróżniał się Aleksander Dziewa. Sprawy w swoje ręce brał jednak Keith Hornsby, a po 30 minutach było 81:58. Czwarta kwarta była pod całkowitą kontrolą gości, którzy jeszcze bardziej powiększali swoją przewagę. Zagranie Kyle’a Weavera oznaczało już 30 punktów prowadzenia, a “setkę” przekroczył Mikołaj Ratajczak. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył 108:86.

Najlepszym strzelcem gości był Keith Hornsby z 21 punktami i 3 asystami. 17 punktów i 4 zbiórki dla gospodarzy zdobył Mathieu Wojciechowski.