Anwil świetny w ataku, wygrał z MKS

,

Anwil Włocławek ponownie pokazał swoje ogromne możliwości ofensywne w Energa Basket Lidze! Tym razem zespół trenera Igora Milicicia pokonał w Hali Mistrzów MKS Dąbrowa Górnicza 112:88.

,

Anwil od początku chciał pokazać swoje możliwości ofensywne i po trójce Chase’a Simona prowadził 5:0. Później ta przewaga wzrastała do 10 punktów po rzutach Jakuba Karolaka i Shawna Jonesa. W ataku rozkręcał się jednak Robert Johnson, a MKS zbliżał się nawet na trzy punkty. Po 10 minutach było 23:19. Daleka trójka Amerykanina na początku drugiej kwarty sprawiła, że to dąbrowianie wychodzili na prowadzenie! Do tego włączył się też Bryce Douvier i teraz to gospodarze musieli gonić. Rolands Freimanis oraz Tony Wroten sprawiali jednak, że działo się to bardzo szybko. Po trójce Michała Sokołowskiego mieli już dziewięć punktów przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:44.

W trzeciej kwarcie trójki trafiał Ricky Ledo, a po kontrze wykończonej przez Freimanisa przewaga wynosiła już 21 punktów. MKS był nieskuteczny, co dobrze wykorzystywał Anwil i zaczął grać jeszcze szybciej. Swój czas na boisku wykorzystywali Michał Sokołowski oraz Szymon Szewczyk, a po 30 minutach było 82:56. W czwartej kwarcie niewiele się zmieniało, chociaż m.in. Bryce Douvier starał się poprawiać sytuację gości. Z dystansu trafiali jednak zarówno Karolak, jak i Sokołowski, a zespół trenera Igora Milicicia bez problemów kontrolował wydarzenia na parkiecie. “Setkę” przekroczył Igor Wadowski, a Anwil zwyciężył ostatecznie 112:88

Najlepszym graczem gospodarzy był Michał Sokołowski z 18 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Robert Johnson z 31 punktami, 9 zbiórkami i 8 asystami.