Liga VTB: Lokomotiw silniejszy od Stelmetu Enei

,

Lokomotiw Kubań Krasnodar pokonał Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:71 w kolejnym spotkaniu Ligi VTB.

,

Zielonogórzanie całkiem nieźle weszli w to spotkanie - po trójce Jarosława Zyskowskiego prowadzili 12:9. Od tego momentu dominowali jednak gospodarze. Stelmet Enea zdobył jeszcze dwa punkty, ale Lokomotiw odpowiedział aż 17! Za ten fragment trzeba pochwalić Johnny’ego O’Bryanta oraz Willa Cummingsa. Po 10 minutach było 26:14. W drugiej kwarcie starali się reagować Zyskowski oraz Radić, ale to było za mało na Rosjan. Ekipa z Krasnodaru była pewna siebie i nie pozwalała na zbyt wiele gościom. Dzięki rzutom wolnym Alana Williamsa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:30.

Po dwóch akcjach z rzędu O’Bryanta przewaga gospodarzy wzrosła aż do 20 punktów. Nadal aktywny był Jarosław Zyskowski, do ataku włączał się Marcel Ponitka, a dzięki akcji Joe Thomassona zielonogórzanom udało się zbliżyć do stanu 51:65 po 30 minutach. W ostatniej kwarcie Lokomotiw całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie, a niezwykle ważnym graczem był Mindaugas Kuzminskas. Ostatecznie zespół z Rosji zwyciężył 93:71.

Lokomotiw Kubań Krasnodar - Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:71 (26:14, 19:16, 20:21, 28:20)

Lokomotiw: O’Bryant 24, Kuzminskas 19, Cummings 14, Williams 8, Kulagin 7, Apić 6, Ilnitskiy 6, Gerasimov 3, Kalnietis 2, Ivlev 2, Dolinin 2, Motovilov 0

Stelmet Enea: Zyskowski 22, Gordon 22, Thomasson 10, Radić 7, Hakanson 4, Ponitka 4, Koszarek 2, Meier 0, Zamojski 0