Europuchar: Buducnost pokonała Asseco Arkę

,

W rozgrywkach Europucharu Buducnost Podgorica wygrała z Asseco Arką Gdynia 78:61.

,

Rywale z Czarnogóry rozpoczęli mecz od prowadzenia 6:0, ale zespół z Energa Basket Ligi dość szybko odrabiał straty korzystając z trójek. Nieźle prezentował się Scott Bamforth, ale odpowiadali na to Krzysztof Szubarga i Dariusz Wyka. Dzięki trafieniu Leytona Hammondsa po 10 minutach był remis po 18. W drugiej kwarcie Buducnost uciekała ponownie na sześć punktów, bo z dystansu skuteczny był Suad Sehović. Asseco Arka miała problemy z gonieniem rywali, a ci pokazywali sporą inicjatywę w ofensywie. Trafienie Justina Cobbsa ustawiło wynik po pierwszej połowie na 41:30.

W trzeciej kwarcie zespół z Podgoricy kontrolował sytuację, mimo akcji Adama Hrycaniuka i Bena Emelogu. Późniejsze trójki Nikoli Ivanovicia oraz Justina Cobbsa sprawiały, że przewaga wzrosła aż do 17 punktów. Rzut Martinsa Meiersa oznaczał, że po 30 minutach było aż 69:46. Ostatnia część spotkania niczego już nie zmieniała, bo Asseco Arka nie zanotowała już żadnego zrywu ofensywnego. Zwycięstwo zespołu z Czarnogóry nie było zagrożone - mecz zakończył się wynikiem 78:61.

Asseco Arka Gdynia - Buducnost Podgorica 61:78 (18:18, 12:23, 16:28, 15:9)

Asseco Arka: Hammonds 11, Moore 9, Wyka 8, Upson 8, Emelogu 7, Szubarga 5, Wołoszyn 5, Hrycaniuk 4, Bostic 2, Kamiński 2, Czerlonko 0

Buducnost: Cobbs 17, Martin 14, Ivanović 12, Sehović 11, Bamforth 6, Popović 6, Ilić 5, Bozić 2, Nikolić 2, Meiers 2, Starovlah 1, Z. Nikolić 0