Hit w Toruniu dla Polskiego Cukru!

,

Torunianie wygrywają hit Energa Basket Ligi! Polski Cukier w dobrym stylu pokonał Asseco Arkę Gdynia 80:65.

,

Trochę lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniu Keitha Hornsby’ego prowadzili 6:2. Amerykanin ciągle był świetnie dysponowany, a dzięki niemu Polski Cukier utrzymywał kilkupunktową przewagę. Sytuację starali się zmieniać m.in. Josh Bostic oraz Krzysztof Szubarga, ale po 10 minutach było 22:17. Armani Moore odrobił część strat na początku drugiej kwarty, ale torunianie nie pozwalali na zbyt wiele. Po późniejszych akcji wykończonej przez Chrisa Wrighta byli lepsi aż o 12 punktów. Gdynianie notowali sporo strat, co z kolei ułatwiało sprawę ekipie trenera Sebastiana Machowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:34.

W trzecią kwartę dobrze weszli Ben Emelogu i Devonte Upson, ale Keith Hornsby robił swoje, utrzymując bezpieczne prowadzenie gospodarzy. Po akcji 2+1 Kyle’a Weavera wzrosło ono do 14 punktów. Emelogu z Moorem starali się ponownie poprawiać sytuację Asseco Arki, ale po 30 minutach było 62:51. W kolejnej części gry trójka Ignacego Grochowskiego sprawiła, że przewaga wynosiła już 17 punktów. Nie do zatrzymania był też Alade Aminu, a zwycięstwo Polskiego Cukru nie było już zagrożone. Ostatecznie wicemistrzowie Polski pokonali gdynian 80:65.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Alade Aminu z 24 punktami, 8 zbiórkami i 2 asysty. W ekipie gości wyróżniał się Josh Bostic z 15 punktami, 6 zbiórkami i 2 asystami.