Hit w Toruniu! Polski Cukier kontra Asseco Arka
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Hit w Toruniu! Polski Cukier kontra Asseco Arka

To może być najciekawsze spotkanie 7. kolejki Energa Basket Ligi! Wicemistrzowie, Polski Cukier Toruń, podejmą brązowych medalistów, Asseco Arkę Gdynia. Transmisja w piątek od godz. 19:50 w Polsat Sport News.

,

Polski Cukier ma pewne problemy z kontuzjami. Już wcześniej na uraz narzekał Karol Gruszecki, później dołączył do niego Damian Kulig, a w ostatnim meczu staw skokowy skręcił Jakub Schenk. To sprawia, że w najbliższym czasie zespół trenera Sebastiana Machowskiego będzie musiał sobie poradzić bez trzech czołowych graczy. W Asseco Arce z kolei na pewno zabraknie Phila Greene’a.

W ekipie z Torunia jeszcze więcej będzie zależało od dyspozycji Chrisa Wrighta. Rozgrywający to motor napędowy drużyny, odpowiadający nie tylko za podania, ale również za zdobywanie punktów. W dotychczasowych spotkaniach notował średnio 13 punktów i 5,3 asysty - jeszcze lepiej wygląda to w Koszykarskiej Lidze Mistrzów! Jego głównym rywalem będzie Krzysztof Szubarga, od którego w zespole z Gdyni ponownie zależy bardzo dużo. Polak to jednak świetny lider, sprawiający, że cała drużyna może grać lepiej.

Kluczowym pojedynkiem tego meczu będzie starcie strzelców - Keith Hornsby kontra Josh Bostic. Obaj są niezwykle uzdolnieni ofensywnie i już teraz widać, że mogą być brani pod uwagę w kontekście wyboru MVP sezonu zasadniczego. Trójki, wejścia na kosz, asysty - potrafią wszystko! Teraz będzie można zobaczyć, który z nich bardziej pomoże drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

Ciekawe zapowiada się również rywalizacja w polu trzech sekund pomiędzy Alade Aminu i Devonte Upsonem. Nigeryjczyk jest bardzo doświadczony, a pod nieobecność Kuliga musi brać na siebie więcej odpowiedzialności. Dla Amerykanina umowa w Asseco Arce to spory krok w przód w jego karierze, ale jak pokazują ostatnie mecze - gdynianie zatrudniając go zrobili świetny ruch!

Początek transmisji spotkania Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia w piątek o godz. 19:50 w Polsat Sport News.