Start - PGE Spójnia w Święto Niepodległości
fot. fiolek.art.pl

,

Lista aktualności

Start - PGE Spójnia w Święto Niepodległości

W poniedziałek 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, zapraszamy na mecz Energa Basket Ligi! Start Lublin podejmie PGE Spójnię Stargard, a transmisję będzie można zobaczyć od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Start gra trochę w kratkę, ale może być zadowolony ze swojego bilansu na początku sezonu - cztery zwycięstwa w sześciu meczach to naprawdę dobry wynik! Lublinianie w minionej kolejce pokonali na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 102:94, a duża w tym zasługa Bryntona Lemara, do którego należy teraz rekord strzelecki rozgrywek - 34 punkty!

Z PGE Spójnią jest trochę podobnie, chociaż bilans 2-4 nikogo w klubie nie satysfakcjonuje. Ostatnio stargardzianie musieli uznać wyższość WKS Śląska. W zespole stawiają na zmiany - już w minionej kolejce zadebiutował dobrze znany w Polsce Darnell Jackson, a do drużyny dołączy także skrzydłowy Tony Bishop.

To w pewnym sensie będzie wyjątkowy mecz dla Tweety’ego Cartera i Jimmie Taylora. Obaj w poprzednim sezonie pomogli ekipie trenera Kamila Piechuckiego utrzymać się w Energa Basket Lidze, a teraz są kluczowymi zawodnikami Startu. Trzeba podkreślić, że radzą sobie świetnie i korzystają z wcześniejszych wspólnych doświadczeń. Ich głównymi rywalami będą Jokubas Gintvainis oraz Peter Olisemeka. Obaj nie mają jednak tak dużego wpływu na grę drużyny jak duet z Lublina.

Najważniejszym graczem PGE Spójni jest Raymond Cowels. Były uczestnik francuskiego Meczu Gwiazd w EBL czuje się świetnie i jest ofensywnym liderem zespołu. Jego rywalizacja ze wspomnianym wcześniej wszechstronnym Bryntonem Lemarem może być ozdobą spotkania. Nie można też zapominać, że w ekipie ze Stargardu są świetni polscy skrzydłowi - Mateusz Kostrzewski i Kacper Młynarski. Jak ten drugi poradzi sobie z Kacprem Borowskim?

Początek transmisji spotkania Start Lublin - PGE Spójnia Stargard w poniedziałek o godz. 17:30 w Polsat Sport Extra.