Liga Mistrzów: Hapoel silniejszy od Anwilu

,

Hapoel Jerozolima pokonał Anwil Włocławek 112:94 w kolejnej rundzie spotkań Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

,

Włocławianie na początku spotkania byli bardzo skuteczni - po trójce Chase’a Simona prowadzili 11:5. Później było jeszcze lepiej, bo dzięki zagraniu Michała Sokołowskiego przewaga wzrosła aż do 13 punktów. Gospodarze byli w stanie odrobić część strat, ale dzięki rzutom wolnym Rolandsa Freimanisa po 10 minutach było 33:26. W pewnym momencie drugiej kwarty po rzucie z dystansu Chrisa Dowe’a Anwil ponownie był lepszy aż o 15 punktów. Hapoel odpowiadał jednak trafieniami Tamira Blatta oraz Suleimana Braimoha, nie pozwalając na nic więcej. Później goście zatrzymali się w ataku, a trójka Jamesa Feldeine’a dała zespołowi z Jerozolimy prowadzenie. Po pierwszej połowie i akcji Dowe’a było 53:52 dla mistrzów Polski.

W trzeciej kwarcie ekipa trenera Igora Milicicia ponownie odskoczyła na siedem punktów, a było to możliwe głównie dzięki duetowi Wroten - Ledo. Izraelska drużyna dość szybko doprowadziła jednak do remisu, a spotkanie cały czas było wyrównane. Kolejne trafienia Braimoha sprawiły jednak, że po 30 minutach gospodarze byli lepsi - 81:76. W czwartej kwarcie ich przewaga wzrosła do 10 punktów po rzucie J’Covana Browna. Anwil nie był w stanie już na to odpowiedzieć, a drużyna z Izraela całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyła 112:94.

Hapoel Jerozolima - Anwil Włocławek 112:94 (26:33, 26:20, 29:23, 21:18)

Hapoel: Braimoh 33, Feldeine 23, Brown 21, Thomas 14, Cousins 9, Blatt 8, Zalmanson 4, Lockett 0, Kupsas 0, Ringvald 0

Anwil: Dowe 17, Simon 17, Wroten 15, Freimanis 14, Ledo 14, Szewczyk 5, Milovanović 4, Sokołowski 4, Karolak 4, Wadowski 0, Sulima 0