Liga VTB: Zwycięstwo Stelmetu Enei

,

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał rosyjską drużynę Parma Perm 106:88 w rozgrywkach Ligi VTB.

,

Po wyrównanym początku spotkania, przewagę dość szybko zdobywał zespół z Zielonej Góry, który po trójce Tony’ego Meiera uciekł nawet na dziewięć punktów. Dzięki rzutom wolnym Ivicy Radicia po 10 minutach było 29:24. W drugiej kwarcie rosyjska drużyna ciągle była dość blisko, w czym pomagał Arnett Moultrie. Stelmet Enea nadal mógł jednak liczyć na Meiera, a nieźle radził sobie Drew Gordon. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:47.

Zespół trenera Żana Tabaka trzecią kwartę rozpoczął od serii 8:0 i zaczął kontrolować sytuację na parkiecie. Dzięki kolejnym trafieniom Przemysława Zamojskiego po 30 minutach było 73:64. W pewnym momencie kolejnej części meczu ekipa z Rosji zbliżyła się na cztery punkty, ale gospodarze odpowiedzieli następną serią 8:0. W końcówce zielonogórzanie włączyli “piąty bieg” i jeszcze bardziej odskoczyli. Ostatecznie zwyciężyli 106:88.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Parma Perm 106:88 (29:24, 24:23, 20:17, 33:24)

Stelmet Enea: Thomasson 21, Gordon 18, Zyskowski 15, Meier 12, Zamojski 12, Hakanson 11, Ponitka 11, Radić 6, Koszarek 0

Parma: Moultrie 17, Zukauskas 17, Juskevicius 11, Grigoryev 10, Williams 9, Zabelin 7, Platunov 6, Mejeris 4, Zhmako 4, Carr 3