Ciekawie w Szczecinie, King pokonał Polski Cukier!

,

Nie ma już niepokonanych drużyn w Energa Basket Lidze! King Szczecin w niedzielę wygrał we własnej hali z Polskim Cukrem Toruń 104:97.

,

Trochę lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy dzięki Pawłowi Kikowskiemu prowadzili 6:2. Polski Cukier potrafił później zdobywać przewagę po trafieniach Keitha Hornsby’ego i Aarona Cela, a mecz był bardzo wyrównany. Trójka Jakuba Schenka sprawiała, że po 10 minutach był remis - po 25. W drugiej kwarcie torunianie potrafili uciec nawet na sześć punktów, bo skuteczni byli Alade Aminu oraz Chris Wright. Zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa bardzo szybko doprowadzał do wyrównania, a pomocny był w tym Kikowski. Ważne akcje kończyli też Adam Łapeta oraz Dustin Ware i to King po pierwszej połowie wygrywał 55:49.

Trzecią kwartę Polski Cukier rozpoczął od serii 8:0 i po trójce Aleksandra Perki wychodził na prowadzenie. Przez kilka minut goście utrzymywali przewagę, ale później zagranie Clevelanda Melvina zmieniało sytuację na korzyść szczecinian. Mecz ciągle był jednak wyrównany, a obie ekipy grały falami. Trafienie Kyle’a Weavera ustawiło wynik po 30 minutach na 81:77. Początek kolejnej kwarty był ponownie lepszy dla gospodarzy, którzy od nowa budowali przewagę. Po serii 9:0 i akcjach wykończonych przez Thomasa Davisa King uciekł nawet na 11 punktów! Tego mimo starań Schenka i Wrighta zespół z Torunia nie był w stanie odrobić. Ostatecznie ekipa ze Szczecina zwyciężyła 104:97.

Najlepszym graczem gospodarzy był Dustin Ware z 22 punktami i 8 asystami. Chris Wright zdobył dla gości 23 punkty i 4 asysty.