MKS lepszy od BM Slam Stali

,

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 88:82 w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 5:0, ale sześcioma kolejnymi punktami odpowiadała BM Slam Stal. Później ważne rzuty trafiali Tavarius Shine oraz Dominic Artis i wydawało się, że dąbrowianie powoli zaczęli kontrolować sytuację. Goście ciągle byli jednak blisko i dzięki Pauliusowi Dambrauskasowi przegrywali po 10 minutach tylko 14:16. W drugiej kwarcie ostrowianie nadal nie pozwalali na rozwinięcie skrzydeł MKS, bo skuteczny był m.in. Jakub Garbacz. W pewnym momencie zespół trenera Michała Dukowicza zanotował jednak serię 11:0 i m.in. dzięki akcjom Jakuba Kobla zdecydowanie uspokoił swoją sytuację. Ostatecznie po pierwszej połowie wygrywał 35:30.

Rzuty Przemysława Żołnierewicza i Jakuba Garbacza na początku trzeciej kwarty zbliżały ostrowian na zaledwie punkt! Filip Put świetnie wykorzystywał podania kolegów i dzięki temu utrzymywał przewagę swojego zespołu. Do kończenia akcji włączyli się również Bryce Douvier oraz Dominic Artis i gospodarze dalej prowadzili. Po 30 minutach było 59:53. W czwartej kwarcie MKS nadal kontrolował wydarzenia na parkiecie. Dominic Artis i Filip Put nadal robili swoje, a przewaga dąbrowian - mimo że nie rosła - ciągle była bezpieczna. Ostatecznie zespół z Dąbrowy Górniczej zwyciężył 88:82.

Najlepszym graczem gospodarzy był Dominic Artis z 19 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. Daniel Szymkiewicz zdobył 25 punktów, 5 zbiórek i 2 asysty dla gości.