WKS Śląsk podejmie Kinga. Transmisja w Polsat Sport
fot. Wojciech Cebula/WKS Śląsk

,

Lista aktualności

WKS Śląsk podejmie Kinga. Transmisja w Polsat Sport

Ciekawy mecz we Wrocławiu! WKS Śląsk zagra w niedzielę z mającym spore ambicje Kingiem Szczecin. Która z drużyn okaże się lepsza? Transmisja w Polsat Sport od 12:30.

,

Wrocławianie w minionej kolejce musieli uznać wyższość MKS Dąbrowa Górnicza, ale trzeba podkreślić, że dotychczas grali bez Michaela Humphreya - środkowy być może zadebiutuje już w najbliższej kolejce. King z kolei poradził sobie ostatecznie z GTK Gliwice, chociaż końcówka mogła być szczęśliwa dla rywali.

Kamil Łączyński bardzo szybko wkomponował się w nowy zespół i właściwie z miejsca stał się jednym z liderów tej drużyny. Ma w większej mierze skupić się również na rzucaniu i po pierwszych meczach widać, że radzi sobie z tym bardzo dobrze. Teraz będzie rywalizował głównie z Dustinem Warem. Amerykanin ma już spore doświadczenia z gry w Europie, chociaż w Energa Basket Lidze dotychczas miewał problemy ze skutecznością. Jak będzie tym razem?

Najważniejszym graczem Kinga od lat jest Paweł Kikowski, od którego zawsze oczekuje się przynajmniej kilkunastu zdobytych punktów. W przeszłości spędził dwa sezony we Wrocławiu, więc dla niego z pewnością będzie to sentymentalny powrót. Jego głównym przeciwnikiem będzie Devoe Joseph - Kanadyjczyk w dotychczasowych starciach świetnie rzucał z dystansu, ale potrafi też zaliczać sporo asyst.

Wyzwaniem dla defensywy WKS Śląska będzie zatrzymanie Clevelanda Melvina. To bardzo uniwersalny skrzydłowy, którego stać na efektowną grę w ataku i w obronie. Podobnie zresztą można scharakteryzować reprezentanta Polski Mathieu Wojciechowskiego. Dodatkowym “smaczkiem” w tej rywalizacji będzie fakt, że w poprzednim sezonie występowali w jednej drużynie - MKS Dąbrowa Górnicza.

Transmisja spotkania WKS Śląsk Wrocław - King Szczecin w niedzielę od 12:30 w Polsat Sport.