Europuchar: Asseco Arka wygrywa w Niemczech!

,

Asseco Arka Gdynia udanie rozpoczęła rozgrywki Europucharu! W pierwszej kolejce brązowi medaliści Energa Basket Ligi pokonali na wyjeździe EWE Baskets Oldenburg 78:74.

,

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy po rzutach wolnych Rickeya Pauldinga mieli sześć punktów przewagi. Starali się na to reagować Ben Emelogu i Leyton Hammonds, ale w tym momencie nie wystarczało to na rywali. Po akcji Nathana Boothe’a po 10 minutach było 23:14. W drugiej części spotkanie EWE Baskets uciekali nawet na 12 punktów. Asseco Arka ciągle była jednak w grze, bo trafiali m.in. Bartłomiej Wołoszyn oraz Josh Bostic. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 40:33.

W trzeciej kwarcie gra zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza wyglądała zdecydowanie lepiej. Bardzo ważne trafienia notowali Devonte Upson i Ben Emelogu, a dzięki kolejnym rzutom Josha Bostica goście zbliżyli się na zaledwie punkt po 30 minutach rywalizacji! To nie był koniec, ponieważ trójka Bartłomieja Wołoszyna w ostatniej części meczu dawała gdynianom prowadzenie! Spotkanie wyrównało się, a walka o zwycięstwo trwała do samego końca. W końcówce kluczowe trafienia należały do Emelogu i Hammondsa - Asseco Arka wygrała 78:74!

EWE Baskets Oldenburg - Asseco Arka Gdynia 74:78 (23:14, 17:19, 16:22, 18:23)

EWE Baskets: Paulding 21, Mahalbasić 15, Boothe 8, Hobbs 7, Blakes 6, Sears 6, Amaize 5, Tadda 2, McClain 2, Kessen 2, Schwethelm 0

Asseco Arka: Bostic 21, Hammonds 12, Emelogu 12, Hrycaniuk 10, Upson 8, Wołoszyn 7, Greene 6, Szubarga 2, Wyka 0