Spasev z nową umową w Legii
fot. Jacek Prondzyński

,

Lista aktualności

Spasev z nową umową w Legii

Tane Spasev nadal będzie pracował w Energa Basket Lidze. Macedończyk podpisał umowę z Legią Warszawa - będzie obowiązywała przez dwa najbliższe sezony z opcją przedłużenia o kolejny.

,

Spasev pracuje w Legii od listopada 2017, kiedy zastąpił Piotra Bakuna. W ostatnich rozgrywkach awansował z klubem z Warszawy do fazy play-off - odpadł w ćwierćfinale po zaciętej rywalizacji z Arką Gdynia (2-3). W sezonie zasadniczym osiągnął bilans 15 zwycięstw i 15 porażek.

W przeszłości Spasev był pierwszym trenerem ekipy z Gdyni, pracował również jako asystent Dusko Ivanovicia w Chimkach Moskwa.

- Ostatnie rozgrywki pokazały, że idziemy we właściwym kierunku. Zrobiliśmy postęp, a awans do fazy play-off tylko potwierdził naszą dobrą dyspozycję. Kolejny sezon będzie dla nas dużym wyzwaniem. Stawiamy przed sobą kolejne ambitne cele i chcemy nadal rozwijać się jako zespół. Praca w Legii daje mi satysfakcję, mamy najmłodszą drużynę w ekstraklasie, robimy sukcesywne postępy i na pewno nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Praca u podstaw przynosi efekty. Cieszę się, że zostałem obdarzony zaufaniem oraz będę mieć możliwość realizacji długofalowego planu Odrodzenia Potęgi Legii - mówi na oficjalnej stronie zespołu trener Tane Spasev.