Stefański nadal trenerem Trefla Sopot
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Stefański nadal trenerem Trefla Sopot

Marcin Stefański w najbliższym sezonie Energa Basket Ligi nadal będzie trenerem Trefla Sopot.

,

Stefański po zakończeniu kariery zawodniczej krótko był dyrektorem w Treflu, odpowiedzialnym za młodzież i współpracę z mediami. W marcu zastąpił jednak na stanowisku pierwszego trenera Fina Jukkę Toijalę. Prowadzony przez niego zespół wygrał z MKS Dąbrowa Górnicza, Polpharmą Starogard Gdański oraz AZS Koszalin - tym samym osiągnął cel, jakim było utrzymanie w Energa Basket Lidze. T

Nie zmieniają się również pozostali członkowie sztabu szkoleniowego - asystentem nadal będzie Krzysztof Roszyk, za przygotowanie fizyczne sopocian odpowiada Tobiasz Grzybczak, a fizjoterapeutą jest Patryk Bieda. Kierownikiem zespołu pozostanie Maciej Jeszka.

- Cieszę się, że zostałem obdarzony dużym zaufaniem i w nowym sezonie poprowadzę tak bliski mojemu sercu klub, jakim jest Trefl Sopot. W poprzednich rozgrywkach mogłem sprawdzić się na poziomie PLK, lepiej poznać swoje słabości i mocne strony w roli trenera. Wiem nad czym wraz ze sztabem musimy pracować, ale wierzę, że w tym sezonie zbudujemy silny, waleczny zespół, który w każdym meczu na boisku będzie zostawiał serce - mówi na oficjalnej stronie drużyny Marcin Stefański, trener Trefla Sopot.