Sulima: Play-off rządzi się własnymi prawami
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Sulima: Play-off rządzi się własnymi prawami

Polski Cukier Toruń w piątek rozpocznie rywalizację w półfinale Energa Basket Ligi ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra. - Naszą przewagą jest fakt, że zaczynamy dwa pierwsze mecze w Toruniu - mówi przed tą serią Krzysztof Sulima.

,

W ćwierćfinale Polski Cukier pokonał Kinga 3-0, ale to nie były łatwe mecze. Torunianie wygrywali je różnicą zaledwie 5-6 punktów, co świadczy o tym, że ekipa ze Szczecina okazała się bardzo wymagającym rywalem.

- To nie była łatwa przeprawa. Udało nam się wygrać w trzech meczach, chociaż przez większość czasu we wszystkich spotkaniach przegrywaliśmy. Myślę, że dzięki skutecznej obronie i doświadczeniu poszczególnych zawodników odrabialiśmy za każdym razem straty i ostatecznie wygrywaliśmy - podkreśla Krzysztof Sulima.

Zespół trenera Dejana Mihevca ma niezwykle silną strefę podkoszową - to nie tylko Sulima, ale również Chekih Mbodj czy Damian Kulig. Do tego dochodzi świetny Rob Lowery na pozycji rozgrywającego. Czy to właśnie ci zawodnicy będą kluczowi w kolejnych spotkaniach?

- Na pewno gracze podkoszowi będą odgrywali ważną rolę przede wszystkim w obronie. Istotna również będzie dyspozycja w każdym meczu Roba Lowery’ego, bo jest naszym kluczowym graczem w play-off - twierdzi Sulima.

Polski Cukier wygrał dwa spotkania z ekipą z Zielonej Góry w sezonie zasadniczym Energa Basket Ligi. Czy będzie to miało wpływ na rywalizację w półfinałach?

- Nie ma to żadnego znaczenia, faza play-off rządzi się własnymi prawami. Jednak naszą przewagą jest fakt, że zaczynamy dwa pierwsze mecze w Toruniu. Na pewno będziemy bardzo dobrze przygotowani przez nasz sztab szkoleniowy. Dwa razy wygraliśmy ze Stelmetem Eneą, dlatego będziemy chcieli zagrać podobnie taktycznie - mówi podkoszowy Twardych Pierników.

Transmisja meczu nr 1 Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra w piątek od 18:15 w Polsacie Sport Extra.