Anwil - Arged BMSlam Stal (2): Mistrzowie już z drugim zwycięstwem!

,

Bardzo dobre spotkanie we Włocławku! Anwil pokonał Arged BMSlam Stal 86:78 i prowadzi już 2-0 w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi. Starcie nr 3 w Ostrowie Wlkp. we wtorek od 17:30 w Polsacie Sport.

Włocławianie na początku spotkania radzili sobie bardzo dobrze, a po trójce Chase’a Simona prowadzili 10:4. Od tego momentu Arged BMSlam Stal zaczęła grać szybciej, zanotowała serię 10:0 i dzięki trafieniom Michała Chylińskiego zaczęła przejmować inicjatywę. Sytuację starał się poprawiać Aaron Broussard, ale po 10 minutach to goście byli lepsi - 21:17. W drugiej kwarcie ostrowianie ciągle utrzymywali swoją przewagę, wykorzystując też przewagę w polu trzech sekund. Po późniejszych rzutach wolnych Chylińskiego zespół trenera Wojciecha Kamińskiego uciekł nawet na dziewięć punktów, ale mistrzowie odrabiali straty. Ciągle ważnym zawodnikiem był Simon, a po akcji 2+1 Aarona Broussarda na koniec pierwszej połowy przegrywali zaledwie punktem.

Na początku trzeciej kwarty przewagę ostrowian utrzymywał aktywny Mateusz Kostrzewski. Czym odpowiadał Anwil? Trzema trójkami z rzędu Chase’a Simona! Po późniejszej akcji Aarona Broussarda mieliśmy remis, a rzut z dystansu Walerija Lichodieja dał tej ekipie prowadzenie. Zespół trenera Igora Milicicia zanotował serię 16:0 i dzięki Ivanowi Almeidzie po 30 minutach prowadził 64:54. W czwartej kwarcie po trafieniach Jarosława Zyskowskiego gospodarze uciekli już na 15 punktów. Arged BMSlam Stal nie potrafił znaleźć sposobu na to, aby wrócić jeszcze do gry. Mistrzowie grali swoją koszykówkę, świetnie dzieląc się piłką. Ostatecznie włocławianie zwyciężyli 86:78 i prowadzą już 2-0 w serii ćwierćfinałowej.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Chase Simon z 23 punktami i 5 zbiórkami. Michał Chyliński rzucił 21 punktów dla gości.