Polski Cukier wygrywa hit w Ostrowie

,

Hit Energa Basket Ligi dla Polskiego Cukru! Torunianie pokonali na wyjeździe Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. aż 86:67.

,

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, chociaż to częściej gospodarze - m.in. dzięki Ivanowi Marasowi i Michałowki Nowakowskiemu - byli na prowadzeniu. Sytuację później zmieniał Rob Lowery. To właśnie dwie trójki Amerykanina ustawiły wynik spotkania po 10 minutach na 22:17 po 10 minutach. Shawn King na początku kolejnej części meczu był świetny, a jego akcje wyprowadzały Arged BMSlam Stal na prowadzenie. Polski Cukier zanotował jednak serię 9:0 i potrafił uciekać rywalom. Później ważne rzuty trafiali Bartosz Diduszko oraz Łukasz Wiśniewski, a po pierwszej połowie goście wygrywali 45:32.

W trzeciej kwarcie torunianie potrafili uciec nawet na 16 punktów i mimo że Shawn King oraz Ivan Maras byli w stanie to lekko zmniejszyć, to ciągle ekipa trenera Dejana Mihevca radziła sobie po prostu lepiej. Rzuty Krzysztofa Sulimy i Tomasza Śniega sprawiły, że po 30 minutach przewaga była bezpieczna - 61:48. Ostatnia kwarta niewiele zmieniała, a Polski Cukier momentami prowadził aż 20 punktami. Świetną końcówkę zanotował dodatkowo Rob Lowery, a gospodarze nie mogli odrobić tak dużych strat. Ostatecznie ekipa z Torunia zwyciężyła 86:67.

Najlepszym graczem gości był Karol Gruszecki z 16 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami. Shawn King zanotował 14 punktów i 6 zbiórek dla gospodarzy.