Zacięta końcówka w Zielonej Górze dla Stelmetu Enei

,

W czwartej kwarcie Legia Warszawa doprowadziła do remisu, ale ostatecznie Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrał 100:96 w środowym meczu 28. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Pierwsza kwarta była niezwykle ofensywna, a po rzucie wolnym Filipa Matczaka to goście mieli cztery punkty przewagi. Gospodarze odpowiedzieli na to serią 7:0, a później ważne rzuty trafiali Gabe DeVoe oraz Łukasz Koszarek. Dzięki temu po 10 minutach było 34:26. W drugiej części meczu zielonogórzanie nadal utrzymywali wysokie tempo w ofensywie. Markel Starks trafiał trójki i nawet kolejne akcje Omara Prewitta i Adama Linowskiego nie wystarczały, aby odrabiać straty. Po pierwszej połowie było 57:47.

W trzeciej kwarcie Legia potrafiła zbliżać się na cztery punkty po trafieniach Omara Prewitta oraz Jakuba Karolaka, ale Stelmet Enea starał się nie pozwalać na nic więcej. Gospodarze trafiali sporo rzutów wolnych, a dzięki trafieniu z dystansu Przemysława Zamojskiego po 30 minutach prowadzili 78:70. W kolejnej części meczu zespół z Warszawy zanotował serię 10:0 i doprowadził do remisu! Gospodarze pokazali jednak, że kontrolują sytuację. W końcówce kluczowe rzuty trafiali Starks oraz Sokołowski, a zielonogórzanie wygrali 100:96.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Michał Sokołowski z 21 punktami i 4 zbiórkami. Omar Prewitt zdobył dla gości 33 punkty i 5 zbiórek.