Niespodzianka! King wygrywa w Gdyni

,

King zatrzymał serię zwycięstw drużyny z Gdyni w Energa Basket Lidze! Szczecinianie w niedzielę pokonali Arkę 81:72.

,

Paweł Kikowski świetnie radził sobie na początku spotkania i to dzięki niemu King prowadził 8:2. Gdynianie krok po kroku odrabiali straty, a trójka Josha Bostica dała im małą przewagę. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale dzięki kolejnemu trafieniu Amerykanina (zanotował 13 punktów w pierwszej kwarcie) po 10 minutach było 18:14. Straty w drugiej kwarcie odrabiał Dominik Wilczek, ale szczecinianie budowali przewagę przede wszystkim dzięki świetnej grze w defensywie. Do tego dochodziły akcje 2+1 Martynasa Sajusa i Taurasa Jogeli, a po pierwszej połowie ekipa trenera Łukasza Bieli wygrywała 38:27.

W trzeciej kwarcie Kingowi bardzo długo udawało się utrzymywać sporą przewagę, bo ważne rzuty trafiali Tauras Jogela i Paweł Kikowski. Mimo niezłych fragmentów Arki - szczególnie w kontrach - gospodarze nie potrafili efektywnie odrobić strat. Dodatkowo, dobrze swoje momenty na parkiecie wykorzystywał Chaz Williams, a po 30 minutach było 57:46. James Florence w kolejnej części meczu rozpoczął “przejmowanie” tego starcia i odrabianie strat. Brakowało mu jednak wsparcia od innych zawodników, a dodatkowo koszykarze ze Szczecina byli skuteczni na linii rzutów wolnych. Goście ciągle zachowywali przewagę w ostatnich minutach i ostatecznie wygrali 81:72.

Po 16 punktów dla Kinga zanotowali Martynas Sajus i Paweł Kikowski. W Arce wyróżniał się Josh Bostic, który rzucił 21 punktów.