Trefl kontra Arged BMSlam Stal. Zobacz w Polsacie Sport
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Trefl kontra Arged BMSlam Stal. Zobacz w Polsacie Sport

Trefl Sopot walczy o utrzymanie w Energa Basket Lidze, a teraz podejmie niezwykle wymagającego rywala - mającą medalowe ambicje Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. Transmisja w sobotę od 12:30 w Polsacie Sport.

,

 

Sopocianie w ostatniej kolejce grali na wyjeździe z TBV Startem, a przed meczem można było się spodziewać, że nawiążą wyrównaną rywalizację. Tak się jednak nie stało - ekipa z Lublina była zdecydowanie lepsza i dość szybko zbudowała bezpieczną przewagę. Ostatecznie wygrała 100:75.

- Brakowało nam agresywności i konsekwencji w ataku. Przegraliśmy wszystko - zbiórki, straty, asysty, przechwyty. Powrót do obrony był tragiczny. Na pewno będziemy walczyć dalej, zostały cztery kolejki. Wiem, że taki mecz się już nie powtórzy - mówił po spotkaniu w Lublinie trener Marcin Stefański.

Arged BMSlam Stal z kolei przed własną publicznością grała z drużyną ze Szczecina. Gospodarze wygrali ten mecz pewnie - 92:70, ale trzeba podkreślić, że odskoczyli dopiero w ostatniej kwarcie. Mike Scott był najlepszym strzelcem z 29 punktami, a 14 punktów i 7 asyst dodał nowy zawodnik w ostrowskiej ekipie - Casper Ware.

- Każdy z nas ma jeden cel - wygrać kolejny mecz, walczyć o play-off, a później o mistrzostwo. Na tym musimy się skupić. Zastanawianie się nad liczbą minut i oddanych rzutów może wpłynąć tylko negatywnie na grę naszej drużynie. Jesteśmy jednak profesjonalistami i skupiamy się na tym, aby wygrywać. W końcu się “dotrzemy” - powiedział Przemysław Żołnierewicz w pomeczowym studio Arged BMSlam Stali.

 

 

Najważniejsze starcia indywidualne w tym spotkaniu zobaczymy na obwodzie. Obie ekipy mają świetnych graczy na pozycjach rozgrywającego i rzucającego. W Treflu są to przecież Łukasz Kolenda, Ian Baker, Ovidijus Varanauskas i Phil Greene - zestaw niezwykle ofensywnie nastawionych zawodników. Natomiast w ekipie trenera Wojciecha Kamińskiego zobaczymy byłego zawodnika Philadelphia 76ers Caspera Ware’a, Mike’a Scotta, Nemanję Jaramaza oraz Daniela Szymkiewicza. Rywalizacja tych graczy zapowiada się fascynująco!

Jednym z najważniejszych koszykarzy drużyny z Trójmiasta jest Paweł Leończyk. Statystycznie podkoszowy rozgrywa jeden z lepszych sezonów w swojej karierze (11,8 punktu, 5,9 zbiórki i 2,3 asysty na mecz), ale jego postawa nie zawsze wystarcza do zwycięstw. Ważnymi elementami w strefie podkoszowej są również Milan Milovanović oraz Sasa Zagorac. Teraz czeka ich starcie m.in. z Shawnem Kingiem, czyli jednym z najlepszym graczy na tej pozycji w całej Energa Basket Lidze, byłym MVP sezonu zasadniczego. Dodatkowo, solidny poziom prezentują jak zawsze Ivan Maras i Szymon Łukasiak.

Początek transmisji spotkania Trefl Sopot - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. w sobotę od 12:30 w Polsacie Sport.