Polpharma lepsza od Polskiego Cukru! 25 punktów Hicksa!

,

Niespodzianka w sobotnim meczu Energa Basket Ligi w Starogardzie Gdańskim! Polpharma pokonała Polski Cukier Toruń 97:88, a aż 25 punktów rzucił Michael Hicks.

Świetnie spotkanie rozpoczął Damian Kulig - to on zdobył osiem pierwszych punktów dla torunian. Jednak po trafieniach Tre Busseya i Daniela Gołębiowskiego to Polpharma prowadziła 12:8. Spotkanie cały czas było wyrównane, a kolejne akcje Busseya i Thomasa Davisa sprawiły, że to gospodarze po 10 minutach byli lepsi - 25:22. W drugiej kwarcie po trójce Michaela Hicksa starogardzianie uciekali nawet na 11 punktów. Polski Cukier starał się zmniejszać straty dzięki akcjom Kuliga i Lowery’ego, ale ekipa trenera Artura Gronka nic sobie z tego nie robiła. Rzut z dystansu Pawła Dzierżaka ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 53:37.

W trzeciej kwarcie torunianie zanotowali niesamowitą serię 17:0 i po dwóch trójkach Roba Lowery’ego oraz trafieniu Damiana Kuliga przegrywali już tylko dwoma punktami! Polpharma nie chciała pozwolić na więcej i ciągle utrzymywała przewagę. Dzięki rzutom z dystansu Thomasa Davisa znowu prowadziła ośmioma punktami. Po 30 minutach było 73:67. W kolejnej części meczu ekipa trenera Dejana Mihevca ciągle walczyła o doprowadzenie chociażby do remisu, ale było to ciągle trudne do wykonania. Skuteczni byli Michael Hicks i Thomas Davis, a to wystarczało starogardzianom do tego, aby ciągle być na prowadzeniu. Hicks w końcówce trafiał kluczowe rzuty, a gospodarze zwyciężyli ostatecznie 97:88.

Michael Hicks w całym meczu rzucił 25 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Damian Kulig z 23 punktami i 3 blokami.