Thomasson bohaterem! TBV Start wygrywa w Szczecinie

,

Joe Thomasson ponownie bohaterem lublinian! Jego trójka zapewniła TBV Startowi wyjazdowe zwycięstwo nad Kingiem Szczecin 75:72 w meczu 25. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale po późniejszych dwóch trójkach Jamesa Washingtona przewaga TBV Startu wynosiła już siedem punktów. Gospodarze mieli spore problemy w ataku i nie do końca potrafili odrabiać straty. Nie do zatrzymania był za to nadal Washington (10 punktów w tej części meczu), a po pierwszej kwarcie było 17:11 dla lublinian. W drugiej kwarcie King powoli się zbliżał, a dzięki rzutom wolnym Justina Wattsa tracił dwa punkty. Później uaktywnił się jednak Joe Thomasson, a goście ponownie budowali przewagę. W końcówce zespół trenera Łukasza Bieli zanotował serię 7:0 i po trójce Taurasa Jogeli przegrywał zaledwie 34:36.

W trzeciej kwarcie zespół z Lublina starał się kontrolować sytuację, a po trójce Joe Thomassona ponownie uciekł nawet na osiem punktów. Ciągle nie było jednak to prowadzenie, które dawałoby tej ekipie pewność zwycięstwa. Trójki trafiali Justin Watts i Martynas Paliukenas, a King znowu przegrywał tylko dwoma punktami. Później świetny był Jakub Schenk i gospodarze mieli przewagę! Trafienie Washingtona dało remis po 56 po 30 minutach gry. W czwartej kwarcie przełamał się Paweł Kikowski i to głównie dzięki niemu szczecinianie mieli siedem punktów przewagi. To też nie wystarczyło do kontrolowania sytuacji. Na minutę przed końcem po akcjach Washingtona i Dutkiewicza ponownie był remis. Kluczową trójkę trafił jednak Joe Thomasson i został bohaterem TBV Startu! Z połowy boiska próbował odpowiedzieć Sajus, ale nie trafił i to zespół trenera Davida Dedka cieszył się z wygranej!

Po 20 punktów dla gości rzucili James Washington i Joe Thomasson. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Jakub Schenk z 16 punktami i 4 zbiórkami.