Jogela bohaterem Kinga w meczu z GTK!

,

Trafienie Taurasa Jogeli zapewniło Kingowi Szczecin zwycięstwo nad GTK Gliwice 92:91 w środowym meczu Energa Basket Ligi.

,

Jakub Schenk był nie do zatrzymania w pierwszych akcjach, a po zagraniu Martynasa Sajusa było już 9:3 dla szczecinian. Później przewaga urosła nawet do 10 punktów po kolejnych trafieniach Pawła Kikowskiego i Taurasa Jogeli. Mimo niezłej postawy Dawida Słupińskiego, to King po 10 minutach prowadził aż 29:18. W drugiej kwarcie gospodarze uciekali nawet na 13 punktów, chociaż odpowiadali na to Maverick Morgan i Jakub Dłoniak. King nie pozwalał na zbyt wiele swoim rywalom, ciągle utrzymując bezpieczną przewagę. Straty zmniejszył jeszcze trochę Myles Mack, ale po pierwszej połowie było 49:38.

Trafienia Kacpra Radwańskiego i Mylesa Macka zbliżyły gości na siedem punktów w trzeciej kwarcie. Na nic więcej nie chciał jednak pozwolić Tauras Jogela - dzięki kolejnym akcjom Litwina wszystko wracało do “normy”. Do ataku włączył się również Martynas Paliukenas - dzięki niemu po 30 minutach gospodarze prowadzili 72:60. W kolejnej części meczu GTK nie zamierzało się poddawać. Po serii 10:0 i trafieniu Desmonda Washingtona zespół trenera Pawła Turkiewicza przegrywał tylko trzema punktami. Następnie do remisu doprowadził Damonte Dodd, a na prowadzenie wyprowadził tę ekipę Słupiński! Końcówka była bardzo zacięta, ale najważniejszym graczem był Tauras Jogela. Dzięki jego akcji to King zwyciężył 92:91.

Tauras Jogela rzucił dla gospodarzy 20 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Myles Mack z 18 punktami i 7 asystami.