Wyjątkowe spotkanie Toreya Thomasa

,

Torey Thomas z AZS Koszalin zanotował aż 15 asyst w wygranym po dogrywce spotkaniu z TBV Startem Lublin. To rekord tego sezonu Energa Basket Ligi.

,

Thomas nie schodził z parkietu przez cały mecz (rozegrał pełne 45 minut), a już po pierwszej połowie miał na koncie 10 asyst. W kolejnych częściach spotkania skupił się na rzucaniu, a jego drużyna odrabiała straty i doprowadziła do dogrywki. Ostatecznie AZS wygrał z TBV Startem 126:122, a Amerykanin zanotował aż 33 punkty i 15 asyst. Ten drugi wynik to rekord tego sezonu Energa Basket Ligi!

Jednocześnie to najlepsze statystyki Thomasa w polskiej ekstraklasie. Dotychczas najwięcej punktów - 31 - rzucił dla ekipy ze Zgorzelca w drugim meczu finałowym przeciwko drużynie z Gdyni 9 maja 2011 roku. Z kolei najwięcej asyst - 13 - zanotował w tym samym roku (6 marca) w meczu z zespołem Zielonej Góry.

Wcześniejszy rekord asyst tego sezonu EBL należał do Łukasza Koszarka - miał ich 14 w spotkaniu z Treflem Sopot (21 listopada 2018 r.). Historyczny rekord asyst należy do Milosa Sporara - jako zawodnik AZS Koszalin miał ich aż 21 (25 marca 2006 r., wygrana 126:96 z Notecią Inowrocław).