Bogucki przechodzi do HydroTrucka
fot. Dariusz Błażejowski/Miasto Szkła

,

Lista aktualności

Bogucki przechodzi do HydroTrucka

Adrian Bogucki (19 lat, 215 cm) zmienia klub w Energa Basket Lidze. Środkowy został wypożyczony z Miasta Szkła Krosno do HydroTrucka Radom. W przeciwnym kierunku powędrował Mateusz Szczypiński.

Bogucki to absolwent SMS PZKosz Władysławowo. Wraz z kadrą do lat 20 w 2018 roku wygrał Mistrzostwa Europy dywizji B i został wybrany do najlepszej piątki turnieju. Został też powołany do szerokiej kadry seniorskiej reprezentacji Polski. W tym sezonie w EBL zdobywał dla Miasta Szkła średnio 4,2 punktu i 3,1 zbiórki na mecz.

- Postępy Adriana obserwowaliśmy już od dłuższego czasu i kiedy pojawiła się opcja wypożyczenia tego gracza, bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Liczymy, że jego talent, umiejętności i centymetry bardzo nam pomogą, a na grze w naszym zespole mocno skorzysta również sam zawodnik. Po zakończeniu wypożyczenia, mamy opcję wykupienia kontraktu Adriana, co wpisuje się w naszą strategię rozwoju klubu - tłumaczy na oficjalnej stronie klubu prezes Piotr Kardaś.

Z kolei do ekipy z Krosna dołączył Mateusz Szczypiński. W obecnych rozgrywkach wystąpił w 16 meczach HydroTrucka, w których łącznie rzucił 29 punktów.