Ważny mecz na dole tabeli. Spójnia podejmuje HydroTruck
fot. fiolek.art.pl

,

Lista aktualności

Ważny mecz na dole tabeli. Spójnia podejmuje HydroTruck

To może być niezwykle ważny mecz dla obu drużyn! Spójnia Stargard i HydroTruck Radom walczą w dolnej części tabeli Energa Basket Ligi - kto pokaże lepszą formę? Transmisja w niedzielę od 12:30 w Polsacie Sport.

,

 

Listopadowe spotkanie tych ekip zakończyło się zwycięstwem drużyny z Radomia 76:72, a w końcówce kluczowe rzuty trafiali Obie Trotter i Artur Mielczarek. Wtedy rewelacyjne zagrał też Carl Lindbom, który rzucił aż 30 punktów. 24 punktami odpowiedział Anthony Hickey, ale tego zawodnika na pewno już nie zobaczymy - kontynuuje karierę w Grecji.

Obie drużyny chcą się wzmocnić przed decydującymi kolejkami sezonu. Do Energa Basket Ligi wraca Jarvis Williams, czyli najlepszy strzelec rozgrywek 2015/2016! Amerykanin później występował w Turcji i we Francji, ale ostatnio nigdzie nie grał, więc jego forma jest zagadką. Jeśli jednak udowodni swój ofensywny potencjał, to z pewnością będzie niezwykle ważnym graczem w ekipie trenera Roberta Witki. Spójnia z kolei zaprosiła na testy podkoszowego Justina Herolda, ale nie należy się spodziewać, że zadebiutuje już w niedzielę.

 

 

Jedno jest pewne - najważniejszy w tym meczu będzie pojedynek rozgrywających. Rod Camphor nie ma łatwego zadania w stargardzkim zespole, bo musi zastąpić Anthony’ego Hickeya, czyli czołowego strzelca całej EBL. Spotkanie z Anwilem pokazało, że nie jest to jednak wielki problem - rzucił przecież aż 29 punktów! Teraz jego rywalem będzie Obie Trotter, czyli jeden z najbardziej doświadczonych graczy na tej pozycji, w dodatku najlepszy podający rozgrywek - średnio notuje 7,1 asysty na mecz.

HydroTruck ma spore możliwości w ataku. Reprezentant Gruzji Duda Sanadze być może nie jest ostatnio skuteczny, ale pokazywał już, że potrafi zdobywać mnóstwo punktów. Świetnym i nieco szalonym rzucającym jest również Cullen Neal, a nie można zapominać o graczu kadry Finlandii Carlu Lindbomie. Z tymi zawodnikami na boisku zespół z Radomia może grać bardzo ofensywną koszykówkę!

W drużynie trenera Kamila Piechuckiego na pewno trzeba zwrócić uwagę na Norbertasa Gigę. Litewski podkoszowy coraz odważniej rzuca z dystansu, a jego skuteczność - 51 proc. - pokazuje, że to dobry kierunek. Taki styl gry może być sporym wyzwaniem dla wszystkich rywali. Swoje szanse na pewno dostaną Dawid Bręk, Hubert Pabian i Marcin Dymała, czyli zawodnicy którzy wywalczyli z tym zespołem awans do EBL i na wyższym poziomie rozgrywek starają się udowodnić swoją przydatność.

Transmisja meczu Spójnia Stargard - HydroTruck Radom w niedzielę od 12:30 w Polsacie Sport.